Lietu internets (IoT) efektīvai uzņēmējdarbībai

“Inovatīvas tehnoloģijas“, “energoefektivitāte“ un “modernizācija” – šie jēdzieni pēdējā laikā ir kļuvuši par ekonomikas attīstības rosinātājiem un virzītājiem. Tos vieno ne vien koša parādīšanās avīžu un attīstības programmu virsrakstos, bet arī jauda, kas paver iespējas.

Visas moderno intelektuālo sistēmu iespējas demonstrēsim, kā piemēru izmantojot “Smart Building”.

“Smart Building” ir rūpniecības objekta pārraudzības un pārvaldes struktūra, kas svarīgākās sistēmas savieno kopīgā tīklā un ar mērķi optimizēt darbus ļauj ievākt informāciju par šo sistēmu stāvokli.

Lespējas, ko lietotājiem paver “Smart Building” tehnoloģijas, parāda trīs galvenie faktori:

  •      mazāki izdevumi,
  •      augstāks ražīgums,
  •      un rezultātā – lielāki ienākumi.

Lietojot IoT balstītus inovatīvus risinājumus, plašam uzņēmumu lokam būs iespēja maksimizēt enerģijas izmantošanas efektivitāti un veidot intelektuālus objektu pārvaldības procesus, kas samazinās izdevumus. Piemēram, ja ir izveidots attiecīgs algoritms, tad, temperatūrai ēkā kāpjot tikai par vienu grādu, maksa par energoapgādi var kristies par 4 - 5 procentiem.

Kas ir “Smart Building”?

“Smart Building” kodols ir ēkas centralizētas pārvaldības sistēma, kas nodrošina informācijas iegūšanu un informēšanu par ēkas vai rūpniecības objekta sistēmu – apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas, apgaismojuma – stāvokli.

“Smart Building” sistēma ļauj:

  •       novērot temperatūru un mitrumu ražošanas un administratīvajās ēkās,
  •       kontrolēt enerģijas patēriņu un, izanalizējot cilvēku klātbūtni telpā, regulēt apgaismojuma līmeni,
  •       pārvaldīt kondicionēšanas sistēmu un tās produktivitāti.

Datu iegūšanas un analīzes tehnoloģijas ir lietojamas arī ražošanas iekārtu darbības kontrolei.

Tās ļauj novērtēt:
     

  •      pašreizējo stāvokli,
  •      produktivitāti,
  •      konstatēt kritiskas situācijas, piemēram, dzesētājšķidruma noplūdi, kļūmes spiediena sistēmā.

Ēku pārraudzīšana ir lietderīga, taču tai ir ierobežojumi – pirmkārt, lielie sākotnējie izdevumi, kurus prasa sistēmas izvēršana, un kas padara to nepieejamu vairumam mazā un vidējā biznesa uzņēmumu.

Līdz ar progresīvās, lietu internetā bāzētās, B&B Smartworx Wzzard tehnoloģijas rašanos sākuma ieguldījumi sensoru tīkla izvēršanai ir kļuvuši ekonomiski izdevīgāki, salīdzinot ar parastajiem vadu tīkla sensoriem, to uzstādīšanas maksa ir samazinājusies par 90%.

Kā ir iekārtota “Smart Building” sistēma uz Wzzard bāzes?

B&B Smartworx izstrādāja intelektuālo Wzzard Intelligent Sensing platformu, lai veidotu intelektuālu nākotni, kur mašīnas, sistēmas un cilvēki sadarbosies, informēs un pieņems lēmumus, balstoties uz detektoru rādījumiem.

Wzzard sistēma ir viegli izmantojama, balstīta uz detektoru bezvadu pieslēguma tehnoloģijas, un tas ļauj to ātri izvērst un turpmāk veikt modernizāciju mērogojot.

Wzzard tika radīts, lai palīdzētu efektīvi izstrādāt un izvērst drošus, intelektuālus un mērogojamus ēkas pārvaldības risinājumus.

Wzzard platforma izmanto intelektuālus pārraidīšanas mezglus, kas apmainās ar informāciju WiFi 802.15.4e SmartMesh IP bezvadu tīklā, lai pārraidītu datus Spectre Network Gateway vārtejai.

Wzzard mezgli pieslēdzas automātiski, un SmartMesh IP tehnoloģija tiek dinamiski noregulēta celulārā sakaru tīkla nodrošināšanai. Lai garantētu datu pastāvīgu piekļuvi vārtejai, mezgli noteiks savus optimālos radiofrekvenču ceļus uz citiem mezgliem un atpakaļ uz vārteju, līdz 99,999 % nodrošinot datu pārraidi. Pateicoties tam, ka bezvadu tehnoloģijas patērē maz enerģijas un tiek programmēta laika sinhronizācija, intelektuālie mezgli var, barojoties no baterijas, darboties vairākus gadus.

Tīkla vārteja Spectre mijiedarbojas ar internetu caur vadu savienojumu vai celulārajiem tīkliem, pārraidot datus pielikumam, kas tos savāc, apstrādā un analizē. Wzzard mezgli kontrolē, kā funkcionē iekārtas ar jebkuru uzdevumu, tiem ir plašs dažādu maršrutētāju spektrs, arī vispārējas nozīmes analogās ieejas, ciparu ieejas/izejas un termoelementi. Balstoties uz IEEE 802.15.4e bezvadu standarta, WMS sistēmas izmantošana ar SmartMesh IP celulāro tīklu ir lieliska izvēle, lai risinātu stāvokļa pārvaldības uzdevumus, kad radiofrekvenču situācija ir sarežģīta, dinamiska un mainīga.

Lietojot B&B Smartworx Eco sistēmu, pastāv datu vizualizācijas risinājums, kas operatoriem ļauj reālā laikā piekļūt iekārtu iestatījumiem un parametriem, ekspluatācijas datiem cilvēka-mašīnas sadarbes grafiskajā panelī (HMI), tādējādi dodot personālam iespēju attālināti kontrolēt un pārvaldīt visus procesus centralizēti. Sistēma ļauj konfigurēt avārijas signalizāciju un attālinātu paziņošanu, kas nodrošina paplašinātu informēšanu par ārpus normas esošiem darba parametriem un ļauj personālam attālināti kontrolēt visas sistēmas darbu.

Platformā B&B Smartworx Wzzard veikta ēkas pārvaldība ļauj uzņēmumiem ievērojami samazināt izdevumus operatīvu datu iegūšanai un gūt labumu, ieviešot progresīvās tehnoloģijās balstītu ēku pārvaldības sistēmu.

Lūdzu, atstājiet savu tālruņa numuru, un mūsu menedžeris zvana jums atpakaļ īsi