Viedā uzskaite un uzraudzības tīkla malas: modernizāciju mantotajām sistēmām IoT tehnoloģiju

Prazska Teplarenska a.s ir komunālā kompānija, kas pārvalda centralizēto siltumapgādes sistēmu Čehijas Republikas galvaspilsētā Prāgā. Uzņēmums nodrošina ar siltumu vairāk nekā 265 000 klientu, pārvaldot 49 siltuma sadales apakšstacijas ar vairāk nekā 696 kilometrus garu siltumtīklu, un tas ir attālums no Čehijas līdz Šveicei. Daudzi siltumtīklu operatori izmanto novecojušu infrastruktūru, kas neļauj attālināti pārraudzīt un vadīt iekārtas, un tas neatbilst moderna siltumapgādes industrijas tirgus prasībām.

Sistēma Prazska Teplarenska a.s apvieno progresīvas tehnoloģijas ar novecojušu enerģijas ražošanas sistēmu. Piemēram, Malešicas TEC ir apgādāta ar jauniem ogļu neitronu aktivācijas analizatoriem, kas ļauj reālā laikā pārraudzīt uz katlu nosūtāmās akmeņogles. Operatori var izmantot attiecīgus procesa kontroles līdzekļus – šķirot, sajaukt un homogenizēt ogles – lai celtu energoefektivitāti, vienlaikus samazinot piesārņojošo izmešu daudzumu. Kad sistēma sākotnēji tika izprojektēta un uzbūvēta, gamma neitronu ogļu aktivācijas analizatori vēl neeksistēja. Laikā, kad tapa Malešicas TEC, datu pārraides tīklu nebija, tāpēc tagad uzņēmums tiecas ieviest attālinātu dispečera kontroli un datu ievākšanu (SCADA): sākot ar frekvenču kontroli cirkulācijas katlos un sūkņos, un beidzot ar skaitītājiem klientu atrašanās vietās.

Tūkstoš gadus senā pilsētā ar līkloču ieliņām, kanāliem un haotisku apbūvi nebija iespējas izveidot kabeļu tīklu, kas lielo izmaksu dēļ būtu pilnīgi nepraktiska un ekonomiski neizdevīga. Uzņēmumam bija nepieciešams bezvadu risinājums.

Risinājums
Uzņēmums izvērsa B&B SmartWorx celulāros maršrutētājus. Tie atbilstoši TCP/IP standartam mijiedarbojas ar centrālo vadību, taču attālinātiem tīkliem un ierīcēm pieslēdzas, izmantojot dažādus protokolus un sadarbes. Integrētās aparātu sadarbes Modbus savieno siltuma skaitītājus ar Modbus mezgliem. Papildus sadarbes pieslēdz iekārtas ar Wi-Fi, Ethernet и RS232 / 422/485. palīdzību. Maršrutētāji transformē atsevišķos, iepriekš apstrādei nepieejamos protokolus, multipleksē (sakopo pārraidīšanai piemērotā straumē) datus un pārraida tos caur mobilo sakaru tīklu.

Par iekārtām un programmu nodrošinājumu
Celulārie maršrutētāji B&B SmartWorx nodrošina protokolu transformēšanu, datu agregerēšanu, pieslēgšanu internetam un drošus sakarus praktiski jebkurai ierīcei, turklāt tos var noregulēt ar lietotāja scenāriju palīdzību, lai atbalstītu lietotāja definētas funkcijas. Lietotāji var tās izstrādāt ar Linux,C,C++ vai Python valodas palīdzību, vairāk gan ieteicams Linux. B&B SmartWorx piedāvā arī ielādējamu skriptu bibliotēku un lietotāju moduļus, piemēram, Modbus RTU paredzētais Modbus TCP, kas ļauj Modbus RTU datus pārraidīt TCP / IP tīklos.

Mobilie sakaru tīkli, protams, nav uzņēmuma īpašums, tāpēc B&B SmartWorx padara vienkāršāku VPN tunelēšanu, izmantojot VPN serveri SmartCluster. Smartworx Hub ™ diagnostikas un vadības platforma ļauj lietotājam no vienas vietas vadīt un regulēt visus B&BSmartWorx maršrutētājus. Tā tieši uz jūsu darbagalda ļauj skatīt visas jūsu ierīces kopumā.
Lūdzu, atstājiet savu tālruņa numuru, un mūsu menedžeris zvana jums atpakaļ īsi